Baltų šeimos klinika ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša:

Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) kiekvienam juo apsidraudusiam žmogui garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą. Nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis vadinamos tokios paslaugos, kurios yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  lėšomis. Kitaip tariant, už gydymą Lietuvoje antrą kartą mokėti nereikia, jeigu kas mėnesį  mokamos PSD įmokos.

Kokios PSDF lėšomis apmokamos paslaugos teikiamos apdraustiesiems be papildomų mokėjimų?

  • Būtinoji (skubi) pagalba- Teikiama nemokamai be siuntimo.
  • Šeimos gydytojo paslaugos- Tiems, kurie yra prisirašę prie gydymo įstaigos.
  • Gydytojų specialistų paslaugos- Turintiems šeimos gydytojo ar kitos srities specialisto siuntimą  paslaugos yra teikiamos nemokamai.
  • Paslaugos ligoninėse- Turintiems gydytojo siuntimą, stacionarinės paslaugos, reikiami tyrimai,  vaistai, medicinos  pagalbos priemonės turi būti teikiami 
  • Medicininės reabilitacijos paslaugos- Suaugusiems medicininę   reabilitaciją   skiria   gydantysis  gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis, o vaikams –fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.
  • Paslaugos pagal prevencines programas- Nemokamai išsitirti  pagal  Lietuvoje  vykdomas  prevencines programas  dėl  gimdos  kaklelio,  krūties,  priešinės  liaukos  ir storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų.Be to, silantais –specialia medžiaga nuo ėduonies –dengiami  6–14 metų vaikų krūminiai dantys.
  • Vaistai ir medicinos priemonės ligoninėse, kuriuos centralizuotai nuperka VLK arba pačios ligoninės- VLK nupirkti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės tiekiami pagal sutartis ir paskirstomi gydymo įstaigoms. Ligoninių nupirkti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės yra įskaičiuoti į paslaugų kainą.

Sužinokite daugiau:

https://goo.gl/4oVQrR

www.baltuklinika.lt

Žemaičių pl.37, Kaunas

(8-37) 202 001; 8 699 96622

Sekite mus Facebook  @baltuklinika